Laminace

Ruční laminace

řezací přípravky (WJ) , přidržovače a další díly vyrábíme dle požadavků zákazníka z různých materiálů, nejčastěji však ruční laminací z pryskyřic na bázi polyesteru popř. epoxidu.

Veškeré laminovací materiály tzn. pryskyřice, skelné rohože, skelné tkaniny, povrchové gelcoaty jsou v prvotřídní kvalitě od uznávaných světových výrobců.

Pro výrobu řezacích přípravků (WJ), přidržovačů popř. lér používáme výhradně speciální polyesterové formové pryskyřice s min. koeficientem smrštění. Pohledová strana výrobků je tvořena polyesterovým gelcoatem s UV filtrem, který zamezí změně barvy působením slunečního záření.

Výhody skelných laminátů:

– Pevnost a tvarová stálost – v zadávacích podmínkách od zákazníka je třeba uvést , v jaké teplotním rozmezí bude výrobek pracovat. Běžná teplota v provozech, kde se námi vyráběné výrobky vyskytují je +10 až +30°C. Sklolaminát bez problémů snáší ( dle druhu pryskyřice) i teploty mnohem vyšší cca + 70až +100°C

– Odolnost k agresivním látkám, k vlivům počasí.

– Nízká hmotnost skořepin s porovnáním s kovovými. Kombinací skla a pryskyřice lze dosáhnout mimořádně nízkou hmotnost výrobku ve vztahu k vysoké pevnosti

– Hygienická nezávadnost sklolaminátu.

– Využitím polyesterových pigmentových past lze dosáhnout různé barvy lícní strany i probarvit laminát.

Je třeba dodržovat RAL odstíny barev!

Ruční laminace:

Na upravený povrch modelu, který byl konstruován a vyroben dle zadání zákazníka, se nejprve natírá polyesterový gelcoat, který tvoří lícní stranu výrobku. Po zatvrdnutí gelcoatu se začínají klást vrstvy skelné rohože nebo tkaniny, které se prosycují aktivní pryskyřicí. Množství kladených vrstev závisí na žádané tloušťce materiálu. Na druhu zvolené pryskyřice závisí kolik vrstev je možné naklást najednou.

Ruční laminací můžeme vyrobit v poměrně krátké době velmi složité tvary.